RADA OCIEMNIAŁYCH DIABETYKÓW ROD

Skład Rady

POWRÓT

Powrót


Jolanta Dąbrowska - Przewodnicząca

Foto - Jolanta Dąbrowska Jestem współzałożycielką ROD. Na cukrzycę typu I choruję od 1982 roku. Od 1996 zaczęły się moje kłopoty ze wzrokiem. Obecnie mogę i chcę, w miarę moich możliwości, pomagać ludziom chorym na cukrzycę z powikłaniami wzroku. W sposób szczególny interesują mnie problemy związane z przeszczepianiem wysepek trzustkowych.

Wanda Chmielewska - V-ce Przewodnicząca

Foto - Wanda ChmielewskaRok 1982 - diagnoza cukrzyca, przyjmuję wiadomość łagodnie. Beztroska mija w 1994 roku, kiedy moje oczka są po raz pierwszy laserowane. Oszczędny, kontrolowany tryb życia nie zabezpiecza moich oczu przed wylewem w 2004 r. Otrząsam się z szoku, i podejmuję nowe wyzwanie. W 2004 roku zostaję członkiem koła PZN na Żoliborzu oraz zgłaszam się do pracy w Radzie Ociemniałych Diabetyków. W każdy poniedziałek zapraszam na dyżur, gotowa do pomocy każdemu kto tylko tę pomoc zechce przyjąć. Podzielę się radością życia i zarażę optymizmem.

Beata Jagosz - sekretarz

Foto - Beata JagoszJestem członkiem Koła Ochota Polskiego Związku Niewidomych od 1998 roku. Na cukrzycę choruję od 1976 roku. Pracuję w Radzie Ociemniałych Diabetyków. Pragnę pomagać innym, własnym doświadczeniem, w rozwiązywaniu problemów związanych z chorobą. Uważam, że osoby z cukrzycą nie muszą się poddawać, nie muszą z niczego rezygnować, mogą realizować swoje marzenia.
Z cukrzycą też można osiągać sukcesy!Członkowie:
  • Witold Młotek
  • Hanna Wysocka
  • Stefan Zalewski

Łącznicy:
  • Jerzy Karasiewicz
  • Jadwiga Truchanowicz
POWRÓT NA GÓRĘ STRONY