Logo Okręgu Mazowieckiego PZN LOGO KLUBU HORYZONT
Strona główna

Do Strony Głównej
Okręgu Maz. PZN

O NAS

Powrót do Strony Głównej
Zapraszamy do działu RADA KLUBU HORYZONT
Zapraszamy do działu KULTURA
Zapraszamy do działu GALERIA
KONTAKT Z KLUBEM HORYZONT
Klub Przyjaciół HORYZONT powstał w 2003 roku z inicjatywy Jadwigi Orłowicz i zaistniał dzięki przychylności ówczesnych władz Okręgu Mazowieckiego PZN. Członkami Klubu HORYZONT są osoby z dysfunkcją wzroku I i II grupy, którzy ukończyli 40. lat i są członkami Polskiego Związku Niewidomych Okręg Mazowiecki.

Dwa razy w miesiącu (drugi i ostatni piątek miesiąca o godz. 16.00) spotykamy się, aby uczestniczyć w ciekawych prelekcjach prowadzonych przez ludzi kultury, oświaty, nauki, specjalistycznych szkoleniach. Spotkania te są urozmaicane występami zespołów muzyczno- wokalnych, recytatorskich, kabaretowych.

W sezonie teatralnym klubowicze HORYZONTU mają możliwość uczestniczenia w ciekawych spektaklach: teatralnych, operowych, koncertach w Filharmonii. Ponadto członkowie Klubu HORYZONT bywają na interesujących imprezach muzycznych, tanecznych, kabaretowych organizowanych w Warszawie i przez tutejsze Domy Kultury. W sezonie wiosenno­letnim organizujemy wycieczki plenerowe do atrakcyjnych miejscowości podwarszawskich, spacery szlakami historycznymi po Warszawie z udziałem przewodników PTTK. Uczestniczymy w różnorodnych imprezach organizowanych przez władze miasta Warszawy dla mieszkańców. Organizujemy atrakcyjne wycieczki turystyczno­krajoznawcze oraz obozy sportowo- rekreacyjne. W latach ubiegłych zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc: Ziemię Kłodzką, Pieniny, Wrocław i jego okolicę, Bieszczady, Lwów, Miszkolc i Tokay na Węgrzech oraz zorganizowaliśmy obóz sportowo­rekreacyjny w Darłówku. Byliśmy w Karkonoszach i Kotlinie Jeleniogórskiej. Zwiedziliśmy Skalne Miasto, Pragę Czeską oraz Drezno, byliśmy na turnusie rehabilitacyjnym w Międzywodziu, przy okazji zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc oraz odbyliśmy rejs statkiem do nadbałtyckich kurortów niemieckich.

Zorganizowaliśmy obóz sportowo­rekreacyjny w Bukowinie Tatrzańskiej, przy okazji nasi klubowicze zwiedzili Podhale oraz Budapeszt. W roku 2011 na przełomie czerwca i lipca grupa naszych klubowiczów wyjechała do Darłówka na 10­dniowy turnus rekreacyjny. Zwiedziliśmy okolicę oraz zorganizowaliśmy wycieczkę do Berlina.

W sierpniu zorganizowaliśmy turnus rehabilitacyjny w Jastarni na półwyspie helskim, nasi klubowiczowie mieli okazję zwiedzić Hel, Juratę, Puck, Władysławowo oraz trójmiasto z jego zabytkami , Oceanarium i Westerplatte.

W czerwcu 2012 roku Klub zorganizował 12 dniowy wyjazd do Krynicy Morskiej połączony ze zwiedzaniem tej części naszego kraju, Klubowicze zwiedzili Malbork z Zamkiem krzyżackim,Frombork oraz wzięli udział w rejsie statkiem kanałem Elbląsko- Ostródzkim.

Jesienią tego roku zorganizowano wycieczkę do Wiednia. Na przełomie listopada i grudnia 2012 roku był zorganizowany obóz sportowy w Bukowinie Tatrzańskiej ,poza zajęciami sportowymi uczestnicy poznali najciekawsze miejsca Podhala. W roku 2013 klub zorganizował dla swoich członków 13 dniowy wyjazd do Świnoujścia . W programie były wycieczki. Klubowicze zwiedzili Szczecin mieli okazję poznać Wyspę Wolin oraz Rezerwat Narodowego Parku Wolińskiego i Rezerwat ptactwa wodnego Krasibór. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Osadę Wikingów i popłynąć zabytkową łodzią Wikingów. Poznali historię regionu i Świnoujścia wraz z jego zabytkami m.in. Latarnię Morską, Forty, Port.

Klub ponadto organizuje specjalistyczne szkolenia ukierunkowane na potrzeby jego członków: komputerowe, warsztaty psychologiczne, mające na celu aktywizację ruchową, społeczną, zawodową, środowiskową.Powrót do Strony Głównej

Strona  Główna Klubu

Powrót na początek strony

Powrót na górę